آبان ۰۶, ۱۳۹۹

نقل قول های بیل گیتس که ذهنیت شما را تغییر خواهد داد

توسط | آبان ۱۲, ۱۳۹۹ | کارآفرینی و کسب‌وکار

نقل قول های بیل گیتس که ذهنیت شما را تغییر خواهد داد

توسط | آبان ۱۲, ۱۳۹۹ | کارآفرینی و کسب‌وکار

آبان ۰۶, ۱۳۹۹

زندگی مملو از پیچیدگی‌هایی است که با هربار مواجه شدن با آن‌ها ممکن است به شکست یا پیروزی برسید. توصیه‌های افرادی چون بیل گیتس یا استیو جابز بزرگ می‌تواند در مواقع ناامیدی بسیار انگیزه‌بخش باشند.

چند داستان کوتاه درباره بیل گیتس

بیل گیتس مردی است که نیاز به معرفی ندارد. اما، در زندگی او نکات بسیاری وجود دارند که می‌تواند به‌عنوان الگویی برای ما به‌کار گرفته شود. بینش او به زندگی، تلاش‌های بی‌وقفه‌اش، تسلیم نشدن‌هایش همگی برای افرادی که در ابتدای مسیر قرار دارند روشنگر راه خواهد بود.

از زندگی و تلاش‌های بیل گیتس داستان‌های بسیاری وجود دارد. از جمله اینکه بیل در دوران دبیرستان عاشق برنامه‌نویسی بود. او به‌همراه دوستش پل الن بر روی یک مینی کامپیوتر که متعلق به شرکت C-Cubed بود تمرین برنامه‌نویسی می‌کردند. اما ازآنجایی‌که، هر دو دانش‌آموز بودند، اجازه دسترسی به اطلاعات بیشتری در این زمینه را نداشتند.

هر دو از این موضوع عصبانی و رنجیده خاطر شدند. به‌همین دلیل، یک شب تصمیم گرفتند زباله‌های شرکت را جستجو کنند تا شاید بتوانند اطلاعات مفیدی پیدا کنند. در نهایت بعد از جستجوی بسیار توانستند آنچه می‌خواستند را بیابند. آن‌ها توانستند به ده‌تا از کدهای اصلی که قفل‌های بسیاری را باز می‌کرد دسترسی پیدا کنند. عاقبت جوینده یابنده است!

زندگی افراد بزرگ درس‌های زیادی برای ما دارند. نباید ترسید و تنها باید زندگی را با تمام انرژی و قدرت زندگی کرد. با شکست‌ها مواجه شد. از آن‌ها درس گرفت و ادامه داد.

نقل قول‌هایی از بیل گیتس که ذهنیت شما را به زندگی تغییر خواهد داد

در ادامه به مشهورترین نقل قول های بیل گیتس درباره‌ی موفقیت، رشد شخصی و کارآفرینی می‌پردازیم.

۱. تلاش کردن

 

«موفقیت معلم خبیثی است. باعث می‌شود افراد گمان کنند که هرگز نمی‌بازند و دچار شکست نخواهند شد.»

بعد از رسیدن به موفقیت دیگر هرگز ایستگاه توقفی وجود نخواهد داشت و همواره باید تلاش کنید. تلاش کردن تنها برای طی کردن مراحل تا رسیدن به موفقیت نیست. بلکه، بعد از رسیدن به موفقیت و حفظ آن باید بیش از قبل تلاش کرد. بعضی از افراد بعد از رسیدن به موفقیت متاسفانه دست از تلاش می‌کشند. درنتیجه، همین امر عاملی برای رکود و شکست آن‌ها می‌شود.

۲. رشد فردی

«خودتان را با هیچ فردی در این دنیا مفایسه نکنید. اگر این کار را کنید، به خودتان توهین کرده‌اید.»

هر انسانی همانگونه که آفریده شده است، منحصربه‌فرد است و متفاوت بودن ویژگی بدی نیست. مشکل زمانی پیش می‌آید که افراد خودشان را با دیگران مقایسه می‌کنید. از مقایسه کردن خود با دیگران دست بردارید و درعوض، تمام تمرکزتان را بر رشد فردی خود بگذارید.

۳. صرفه‌جویی کردن

«هنگامی که پولدار هستید، همه به شما توجه می‌کنند. اما، زمانی که پول خود را از دست می‌دهید تمام جهان فراموش می‌کند که شما چه کسی بودید. این زندگی است!»

پول به شما کمک می‌کند تا به هر آنچه می‌خواهید برسید؛ اما، هرگز فراموش نکنید که ثروت معیار سنجش شخصیت و سبک زندگی انسان‌ها نیست. صرفه‌جویی در زندگی بسیار مهم است. صرفه‌جویی در هزینه‌ها ارزش قایل شدن برای تلاش و پولتان است.

۴. رهبر بودن

«وقتی به قرن آینده نگاه می‌کنیم، رهبران آینده افرادی خواهند بود که دیگران را توانمند می‌کنند.»

رهبر بودن در کل مهارت متفاوتی است. رهبر باید فرد کاملی باشد تا بتواند یک گروه را هدایت کند و نباید مانع رشد کسی شود. رهبر باید به نظر سایر افراد گروهش احترام بگذارد.

۵. تسلیم نشوید

«خوب است که موفقیت را جشن بگیریم. اما، توجه به درس‌هایی که هر شکست برای ما به‌همراه دارد مهم‌تر است. »

موفقیت و شکست هر دو بخشی از زندگی هستند. درس‌های مهمی در هر شکست نهفته است. هر انسانی باید از شکست‌هایش درس بگیرد و دوباره ادامه بدهد.

۶. قوی باشید

بیل گیتس

 

«زندگی عادلانه نیست، به آن عادت کنید.»

بعضی از افراد تصور می‌کنند که زندگی قوانین ثابتی دارد. اما حقیقت چیز دیگری است. حقیقت این است که زندگی با همه عادلانه رفتار نمی‌کند. هر کسی مسیر مخصوص به‌خود را باید طی کند و از آن نکات بسیاری باید بیاموزد.

۷. پا را فراتر از نقطه امن خود بگذارید

«اگر فقیر متولد شدید، تقصیر شما نیست؛ اما، اگر فقیر از این دنیا بروید، تقصیر شما است.»

همه انسان‌ها شانس متولد شدن در یک خانواده ثروتمند را ندارند. این شما هستید که باید چرخه زندگیتان را تکمیل کنید. یا باید شرایط را بپذیرید یا باید آن را با تلاش و سخت‌کوشی تغییر دهید.

درپایان

یقینا هزاران سخن ارزشمند دیگر از بیل گیتس وجود دارد. سخنانی که هر کدام انگیزه دهنده و روشنایی بخش مسیر شما خواهند بود. اما، ما در اینجا به چند سخن بسیار پایه‌ای و منحصربه‌فرد او اشاره کرده‌ایم. اگر نکته دیگری از او را شنیده‌اید که شما را دچار تحول کرده است با ما در قسمت نظرات به‌اشتراک بگذارید.

برچسب‌ها:

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان

مقالات مرتبط

کمک به نوجوان در یافتن شغل | والدین چگونه می‌توانند به نوجوان در پیدا کردن شغل کمک کنند؟

کمک به نوجوان در یافتن شغل | والدین چگونه می‌توانند به نوجوان در پیدا کردن شغل کمک کنند؟

کمک به نوجوان در یافتن شغل، اهمیت زیادی در دستیابی فرزندتان به تجربه‌های ارزشمند دارد که در این مورد لازم است چند نکته مهم را در نظر بگیرید.

از ما با خبر باشید

عضویت در خبرنامه کارپازل

با عضویت در خبرنامه کارپازل از آخرین اخبار ما مطلع باشید.

کارپازل را دنبال کنید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

این را به اشتراک بگذارید