آبان ۱۹, ۱۳۹۹

مهم‌ترین نقل قول‌های ایلان ماسک درباره‌ی موفقیت و کسب و کار

توسط | آبان ۱۷, ۱۳۹۹ | کارآفرینی و کسب‌وکار

مهم‌ترین نقل قول‌های ایلان ماسک درباره‌ی موفقیت و کسب و کار

توسط | آبان ۱۷, ۱۳۹۹ | کارآفرینی و کسب‌وکار

آبان ۱۹, ۱۳۹۹

ایلان ماسک

ایلان ماسک، موسس اسپیس اکس و تسلا موتورز یکی از درخشان‌ترین کارآفرینانی است که جهان تاکنون به خود دیده است. فردی که کفش‌هایی آهنین به پا دارد و با هر قدم تغییر بزرگی در جهان ایجاد می‌کند. اگر هنوز دنبال بهانه برای دنبال نکردن رویاهایتان هستید، توصیه می‌کنم نقل قول‌های ایلان ماسک را در این مقاله بخوانید.

نقل قول‌های ایلان ماسک که باعث می‌شوند در روش‌هایتان بازنگری کنید

ایلان ماسک که به مرد آهنی یا نیکولا تسلای قرن معروف است، تمام تلاش خود را برای کاهش گرمایش زمین و پرورش زندگی در مریخ می‌کند. او از سن ۱۰ سالگی شروع به نوع‌آوری و اختراع کرد. سخنان او همچون نقل قول‌های بیل گیتس، استیو جابز و پیر امیدیار مدرکی بر این موضوع است که هرآنچه به ذهن خطور می‌کند ممکن خواهد شد.

۱. اجازه دهید رویایتان به حقیقت بپیوندد

نقل قول‌های ایلان ماسک

خوش‌بینی، بدبینی! همین کلمات هستند که دمار از روزگارمان در آورده‌اند! اگر رویایی دارید باید برای آن تلاش کنید و آن را به واقعیت تبدیل کنید.

ایلان ماسک دنیا را براساس رویاهایش می‌سازد. نه اینکه، اجازه بدهد که پستی و بلندی‌ها رویاهای او را تحت تاثیر قرار دهند. هوای بارانی، طوفان، تاریکی‌ها هیچ‌کدام باعث نمی‌شوند که او برای جلو رفتن بهانه بیاورد. او بارها در مسیر رسیدن به رویاهایش شکست خورده تا به پیروزی رسیده است.

۲. ریسک‌پذیر باشید

شکست فقط یک گزینه است. اگر در راه رسیدن به موفقیت شکست نخورید، به این معنی است که به‌اندازه کافی نوآور نبوده‌اید.

خیلی از افراد به‌دلیل ترس از شکست، هرگز کاری را شروع نمی‌کنند. اگر ماسک هم اینگونه فکر می‌کرد، اکنون اسپیس اکسی وجود نداشت. تصور کنید، اگر تمام افراد روی زمین تصمیم می‌گرفتند با ترس‌هایشان روبرو شوند و ایده‌هایشان را عملی کنند. چه اتفاقات بزرگی رخ می‌داد؟

۳. کارهای جدید را تجربه کنید

از انجام کارهای جدید نترسید.

تجربه انجام کارهای جدید شما را با دنیای وسیع‌تری روبرو می‌کند. شما هرگز نمی‌دانید با انجام یک کار جدید به چه نتیجه‌ای دست خواهید یافت. اما، این کار تمرین خوبی برای خارج شدن از منطقه امنی است که برای خودتان ساخته‌اید. از منطقه امن خود خارج شوید و کاری را انجام دهید که تاکنون آن را انجام نداده‌اید.

۴. بازخورد کارتان را بررسی کنید

اینکه بتوانید بازخورد کارتان را بررسی کنید، گام بسیار مهمی در رسیدن به موفقیت است. به این فکر کنید تاکنون چه کارهایی را انجام داده‌اید و چگونه می‌توانستید آن کار را بهتر انجام دهید.

فکر می‌کنم یکی از بهترین نقل‌قول‌های ایلان ماسک این است. دائما فکر کنید و از خودتان سوال بپرسید که چگونه می‌توانستید کارها را به نحو بهتری انجام دهید.

تکنولوژی، رقابت و مشتریان شما دائما در حال تغییر هستند. بنابراین، تعصب کورکورانه داشتن کاری عبث است و شما را از پیشرفت دور می‌کند. دائما خودتان را به‌جای مشتری‌هایتان قرار دهید. کارتان را نقد کنید تا بهترین خود را ارائه دهید. بدون این پرسش و پاسخ‌ها قطعا با شکست مواجه خواهید شد. اگر خودتان توانایی نقد کردن کارها و محصولاتتان را ندارید، از افراد متخصص و قابل اعتماد کمک بگیرید.

۵. پشتکار داشته باشید

نقل قول‌های ایلان ماسک

اگر کاری به‌اندازه کافی برای شما مهم باشد، حتی اگر همه دنیا مخالف آن باشند، با همه وجود آن را انجام دهید.

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید، اگر رسیدن به آن رویا غیر ممکن باشد چه باید کرد؟ طرز فکر افراد موفق جهان بعد از رسیدن به این سوال چگونه بوده است؟ آیا آن‌ها نیز به اندازه ما به این سوال اهمیت داده‌اند؟

ایلان ماسک پای خود را از غیر ممکن‌ها فراتر گذاشته است. او می‌گوید، «بیایید به مریخ برویم» یا «وقت آن است که یک کارخانه یک میلیارد دلاری تولید باتری بسازیم». شاید بهترین کار این است که ما هم به قلب غیر ممکن‌ها برویم و از آن یک ممکن دلنشین بسازیم.

۶. سرسخت و سمج باشید

پایدار و سرسخت بودن عامل مهمی در روبرو شدن با سختی‌ها و رسیدن به موفقیت است. هرگز تسلیم نشوید. مگر اینکه راه دیگری جز تسلیم شدن پیش روی شما نباشد.

«سرسخت بودن + عشق = موفقیت» معادله‌ای جادویی است. برای اینکه در کاری مداومت بورزید باید با همه وجود آن کار را دوست داشته باشید. همچنین، برای اینکه بتوانید چیزی را عمیقا دوست داشت باشید، باید آن را دائما انجام دهید.

این معادله هم در روابط عاشقانه و هم در روابط کاری صادق است. موفقیت نیز نتیجه هر کاری است که با تلاش، پشتکار و عشق فراوان انجام شود.

۷. قدم اول را بردارید

اولین گام این است که ثابت کنیم چیزی ممکن است، سپس، احتمالات در گام بعدی خود را نشان خواهند داد.

چه چیزی غیر ممکن است؟ شاید بتوان گفت که ساخت ماشین زمان کار سختی است. اما، به‌طور مثال، برای ساخت یک ماشین الکتریکی، ابتدا می‌توانید یک ماشین هیبریدی را تصور کنید. به‌ طوری ‌که در صندوق عقب آن باتری کافی قرار دهید که ماشین به بنزین احتیاج نداشته باشد.

این یعنی ما احتمالات را در مقابل امکاناتی که داریم قرار داده‌ایم. بنابراین، تا قدم اول را برندارید، هرگز نمی‌دانید که چه چیزی احتیاج دارید و چه‌قدر می‌دانید.

۸. رویاهای دوران دانشگاه

هنگامی که در دانشگاه درس می‌خواندم، دوست داشتم کاری انجام دهم که دنیا را تغییر دهد. اکنون در همین نقطه قرار گرفته‌ام.

«می‌خواهم جهان را تغییر بدهم» جمله‌ی شگفت‌انگیزی است. آیا یک نفر به‌تنهایی می‌تواند جهان را تغییر دهد؟

شاید بهترین کار این باشد که این تغییر را از خودمان شروع کنیم. برای داشتن سلامتی بیشتر با افرادی که از نظر احساسی سالم هستند در ارتباط باشیم. روزی ۱ درصد رشد کنیم در این صورت شاید بتوانیم جهان اطرافمان را تغییر دهیم.

۹. هیچ وقت دیر نیست

من می‌توانستم تنها یک تماشاگر باشم یا خودم هم نقشی را به عهده بگیرم.

گاهی اوقات مردم می‌گویند، «من دیگه تمام فرصت‌ها را از دست داده‌ام.» یا «برای من دیگر دیر شده است». کاری که به آن علاقه دارید همیشه در گوشه‌ای از ذهن و روحتان با آغوش باز منتظر شما است. منتظر است تا آن را عملی کنید.

۱۰. نقشه پشتیبان

 ایلان ماسک

من نمی‌گویم که از هیچ چیز نمی‌ترسم. در واقع، دوست دارم احساس ترس در من کمتر شود. چرا که ترس سیستم عصبی را از کار می‌اندازد و شما را از رسیدن به اهدافتان دور می‌کند.

میزان کمی از ترس در درون هر فرد به او انگیزه می‌دهد تا نقشه دوم یا برنامه پشتیبان داشته باشد. یعنی اگر نقشه اول عملی نشد، تسلیم نشوید و نقشه دیگری برای رسیدن به موفقیت داشته باشید. بسیاری از افراد موفق چندین منبع درآمد دارند. درست مانند ایلان ماسک که موسس تسلا، سولار سیتی و اسپیس اکس است و شاید هزاران جای دیگر نیز سرمایه‌گذاری کرده است.

برنامه پشتیبان شما چیست؟

در پایان

تمامی افراد موفق با استمرار، ترس معقول، هدفمند بودن، نظم و ترتیب داشتن بعد از بارها شکست طعم موفقیت را چشیده‌اند. برای موفق شدن و موفق ماندن می‌توانیم توصیه‌های آن‌ها را چراغ راه خود قرار دهیم.

برچسب‌ها:

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان

مقالات مرتبط

کمک به نوجوان در یافتن شغل | والدین چگونه می‌توانند به نوجوان در پیدا کردن شغل کمک کنند؟

کمک به نوجوان در یافتن شغل | والدین چگونه می‌توانند به نوجوان در پیدا کردن شغل کمک کنند؟

کمک به نوجوان در یافتن شغل، اهمیت زیادی در دستیابی فرزندتان به تجربه‌های ارزشمند دارد که در این مورد لازم است چند نکته مهم را در نظر بگیرید.

از ما با خبر باشید

عضویت در خبرنامه کارپازل

با عضویت در خبرنامه کارپازل از آخرین اخبار ما مطلع باشید.

کارپازل را دنبال کنید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

این را به اشتراک بگذارید