پدر و مادر با تجربه

جایی برای پدر و مادرهای مسئولیت‌پذیر و دغدغه‌مند…

در این صفحه می‌توانید پدر و مادرهای مسئولیت‌پذیر و دغدغه‌مندی را پیدا کنید که به طرز فکر و رشد کودک خود اهمیت می‌دهند. کسانی که تلاش می‌کنند کودکشان را به مسیر درست موفقیت هدایت کنند.

پدران و مادران باتجربه،‌ کسانی هستند که با بهبود ‌مهارت‌ها و دانش خود برای پرورش کودکانی موفق و خودساخته تلاش می‌کنند. والدینی دلسوز برای تمام کودکان این سرزمین، که تجربه‌های خود را با پدر و مادرهای دیگر به‌اشتراک می‌گذارند.

پدران و مادران باتجربه چطور به ما و شما کمک می‌کنند؟

پدران و مادران باتجربه کسانی هستند که مشتاق‌اند بیشتر کودکانشان را بشناسند. به‌دنبال مطالعه و یادگیری بیشتر هستند. از مشاوران و منابع مختلفی برای یادگیری و افزایش دانش و آگاهی خود درمورد فرزاندانشان و پرورش صحیح آنها کمک می‌گیرند.
پدران و مادران باتجربه، دغدغه انتخاب مسیر آموزشی صحیح به فرزندانشان را دارند پس بررسی‌‌های زیادی کرده‌اند و تجربه‌های زیاد و ارزشمندی در این زمینه دارند.
از طرفی، بسیاری از پدر و مادرها در اولین برخورد با رفتارها و چالش‌های جدید فرزندشان دچار نگرانی می‌شوند. در حالی که چنین چیزی می‌تواند یک مسئله یا رخداد طبیعی در روند رشد کودک باشد.
حال اگر پدر و مادرها با یکدیگر در ارتباط باشند و چالش‌های یادگیری و تربیتی فرزندانشان و راهکارهای مؤثر خود در رویارویی با این چالش‌ها را با یکدیگر به‌اشتراک بگذارند، دیگر پدر و مادرها با چنین نگرانی‌هایی روبه‌رو نمی‌شوند و راحت‌تر می‌توانند مشکلاتشان را برطرف کنند.
به این ترتیب مسیر رشد و موفقیت برای آنها و کودکشان آسان‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

پدر و مادرهای همراه کارپازل

زهره صادق‌پور

مادر با تجربه

زهره می‌تواند در بخش «کارآفرینی» (خلاقیت، تصمیم‌گیری و هوش هیجانی) و در بخش «هنر» (نقاشی) همراه شما باشد.

من سال‌ها فعالیت هنری داشتم و به‌صورت حرفه‌ای تذهیب و طراحی سنتی کار کردم. اما چرا اینجام؟ لازمه که بیشتر با من آشنا بشید.

من مادر ۲ فرزند هستم. اختلال کمبود دقت و تمرکز پسرم دلیلی شد تا به این موضوع اهمیت ویژه‌ای بدم و ۴ سال در کارگاه‌های مختلفی در این حوزه شرکت کنم. کارگاه‌هایی مثل:

روانشناسی در حوزه فرزندپروری؛
هوش هیجانی؛
روانشناسی نقاشی کودک؛
طرح‌واره‌ها؛
روانشناسی انتخاب؛
و روانشناسی انسان‌گرا (زبان زندگی).
حالا من در رشته مشاوره مشغول به تحصیل هستم تا بتونم به‌صورت تخصصی‌تری در این زمینه فعالیت کنم.

از فعالیت‌های مرتبطم اگه بخوام بگم، من به همراه یکی از دوستانم چند دوره کارگاه کودک و تعامل مؤثر برگزار کردم، کاری مبتنی بر هنر و هوش هیجانی. خوشحال میشم که به بتونم به پدر و مادرهای دیگه کمک کنم و تجاربم رو در اختیار اون‌ها بگذارم.

هدیه هوشیار

مادر یک فرزند

هدیه می‌تواند در زمینه کارآفرینی کودکان  و بازی و خلاقیت آنها همراه شما باشد.

من هدیه هوشیار هستم. متولد ١٣۶٢ در تهران و فارغ التحصیل کارشناسی‌ارشد رشته کارآفرینی دانشگاه تهران. در سال ١٣٩٢ تدریس در دانشگاه پیام نور لواسانات و پرند رو آغاز کردم و به مدت دو سال مشغول به تدریس بودم. در سال ١٣٩۴ با یک مرد ایتالیایی تبار ازدواج کردم و به ایتالیا مهاجرت کردم. در حال حاضر صاحب یک فرزند هستم که ۴ آپریل ٢٠١٩ متولد شد.
تمام تلاشم اینه که فرزندم رو به کمک راهنمایی‌های پزشک اطفال و روانشناس کودک بزرگ کنم که اینجا به هر بچه‌ای تعلق می‌گیره. من به روش‌های آموزش مونتسوری علاقه‌مندم. سعی می‌کنم این شیوه‌ها رو مطالعه کنم و به وسیله بازی، مهارت‌های لازم و طرز فکر صحیح رو به فرزندم آموزش بدم. در این مسیر از همسر و خواهرم هم کمک می‌گیرم که هر دو روانشناس هستند.
مادری یعنی فداکاری‌ها و چالش‌های بی پایان. قرار نیست کودکم مرا فردی مظلوم و ازخودگذشته بداند. من اسطوره نیستم، مقدس و کامل هم نیستم. من مادری کافی هستم همراه با یک عشق بی پایان. من مادری هستم که مادر بودن را سخت‌ترین کار دنیا می‌داند و به این سخت‌ترین عشق می‌ورزد .
بخشی از انتظارات ما، در واقع فشارهایی داخلی هستند که ما مادران به خودمان وارد می‌کنیم. اضطراب‌هایی که اگر گاهی به خودمان بگوییم «به اندازه کافی خوب هستی» می‌شود آن‌ها را به حداقل رساند.
 تنها چیزی که می خواهم کودکم از من به یاد داشته باشد این است «که او را بی اندازه دوست دارم و نیازهای او را در اولویت قرار می‌دهم».

 

این را به اشتراک بگذارید