سوالات متداول کاربران

شاید برای شما هم سؤال باشد که...

کارپازل کیست؟ چه می‌کند؟‌ چه هدفی دارد و چه نقشی در تعیین سرنوشت و آینده کودک شما دارد؟ در این صفحه ما به این سؤالات پاسخ خواهیم داد. همچنین اگر پاسخ سؤالاتتان را در محتوای این صفحه پیدا نکردید، می‌توانید سؤالات خودتان را از طریق بخش «ارسال سؤال» از ما بپرسید.

- کودکان ما برای رشد و موفقیت به چه دانش و مهارت‌­هایی نیاز دارند؟

رشد فکری کودک و موفقیت او در آینده به پرورش ویژگی‌های فردی و آموزش مهارت‌های ذهنی و فکری او وابسته است. در حال حاضر در سیستم آموزشی رسمی کشور برنامه‌ای برای این‌گونه آموزش‌ها وجود ندارد و تنها به دروس علمی و تئوری اکتفا می‌شود. به همین دلیل جوانان امروز، مهارت‌های لازم برای مواردی مثل توانایی حل مسئله، تصمیم‌گیری درست و ارتباط موثر و خلاقیت را ندارند. این مهارت‌ها از طریق آموزش و تمرین در دوران کودکی، نوجوانی و جوانی در افراد نهادینه می‌شود.

تکنولوژی و دانش با سرعت زیادی در حال تغییر است از این رو شاید آموزش های فنی و تحصیلات امروز کاربردی برای زندگی ۲۰ سال آینده نداشته باشد، بنابراین کودکان امروز باید مهارت‌هایی را بیاموزند که فارغ از تخصص، آنها را برای تطابق، تغییر و به روز شدن در دنیای آینده آماده کند.

- ضرورت آموزش مهارت‌های کارآفرینی و کسب‌و‌کار به کودکان چیست؟

آموزش کارافرینی و کسب‌وکار به کودکان نه تنها مهارت‌های لازم برای کشف فرصت‌های کارافرینانه و یا انتخاب شغل در آینده را به کودکان می‌آموزد که باعث ایجاد و رشد یک طرز فکر خلاق و منحصربه‌فرد در آنها می‌شود. طرز فکری که منجر به شکل‌گیری شخصیتی انتخاب‌گر، ریسک‌پذیر، توانمند در تصمیم‌گیری و ایجاد تغییر  می‌شود. این طرز فکر از طریق پرورش ویژگی‌های فردی مانند استقلال، اعتماد بنفس، عزت نفس، نحوه برخورد با شکست، ارتباط موثر و …. ایجاد می‌شود. داشتن مجموعه این مهارت‌ها و ویژگی‌ها در تمام مسیر زندگی باعث تصمیمات و انتخاب‌های درستی می‌شود که همان مفهوم دستیابی به موفقیت است.

- کارپازل چطور به شما کمک می­‌کند؟

 کودکان نیازمند آموزش و پرورش هستند و والدین در این مسیر، به‌ویژه در سنین ابتدایی زندگی کودک نقشی بسیار مؤثر دارند.

اگر پدر و مادر ندانند چطور با کودک‌شان برخورد کنند و چه آموزش‌هایی به او بدهند، ممکن است در مسیر اشتباهی قرار بگیرند. در این صورت هر انتخابی برای آموزش کودکشان، می‌تواند انتخابی نادرست و یا انتخابی درست اما ناپایدار باشد.

کارپازل با آموزش‌های پیش‌نیاز به پدران و مادران و آموزش به کودکان سعی دارد محیط خانواده را به زیرساختی برای آموزش واقعا صحیح به کودکان، تبدیل کند. جایی برای تکرار و تمرین برای فراگیری ماندگار آموزش‌های لازم به کودکان.

- نقش والدین در مسیر آموزشی کارپازل به کودکان چیست؟

والدین مشتاق و موفق کسانی هستند که با نگاهی آینده‌نگر، آموزش‌های لازم را برای کودکان خود بررسی و سپس انتخاب می‌کنند. آنها فرزندانشان را در مسیر آموزش دنبال می‌کنند.

پس پدران و مادرانی که به‌طور ویژه در این راستا آموزش می‌بینند، اولین و مهم‌ترین گام را در مسیر موفقیت فرزندشان برداشته‌اند.

همچنین در تمام مسیر، کارپازل پدران و مادران متخصص، فعال و مشتاقی را که تمایل به همکاری داشته باشند، انتخاب می‌کند و آنها را به‌عنوان «پدر و مادر باتجربه» در سایت معرفی می‌کند تا راهنمای مادران و پدران دیگر در این مسیر باشند.

- چه کسانی در کارپازل آموزش می‌دهند؟

کارشناسان و مربیان کارپازل برای ایجاد تغییر در زندگی کودکان مشتاق و پرشور هستند. مربیان ما از بین روانشناسان، مدرسان کارآفرینی، مربیان خلاقیت و هنر انتخاب شده‌اند. این افراد روش تدریس خلاقانه و همراه با بازی و فعالیت‌های عملی برای بچه‌ها را می‌دانند و با استفاده از محتوا و فرآیند آموزشی ویژه کارپازل، روند یادگیری را برای کودکان ساده اما مؤثرتر می‌کنند.

محتوای پکیج‌های آموزشی کارپازل چیست؟

پکیج‌های آموزشی کارپازل شامل آموزش و تقویت مهارت‌های کارآفرینی، آموزش‌های لازم برای ایجاد طرز فکر کارآفرینانه و آموز‌ش‌های اصولی برای نحوه صحیح برخورد پدر و مادر با کودک در این مسیر است. شرح این موارد را می‌توانید از ۲ سؤال قبل به‌خوبی برداشت کنید.

این پکیج ها با استفاده از محتوای متنی، ویدئو، کتاب و بازی و فعالیت‌های عملی، زمینه آموزش کامل همه مهارت‌ها و ویژگی‌های کارآفرینانه را در هر جا که باشید برای فرزندتان فراهم می‌کند. در این بسته‌های آموزشی راهنمای کاملی برای والدین تهیه شده که طبق آن می‌توانند خودشان بهترین مربی برای کودکشان باشند.

سن مناسب کودکان برای آموزش‌های کارپازل چه سنی است؟

آموزش‌های کارپازل در گروه های سنی مختلفی ارائه می شود:

  • گروه سنی ۳ تا ۶ سال: بازی و فعالیت‌های متنوع، ویژگی‌های کارآفرینانه را در این گروه سنی تقویت می‌کند. در کنار آن با روش‌های سرگرم‌کننده‌ای که ما طراحی کرده‌ایم مفاهیم ساده‌ای از شغل، کار و پول به آنها آموزش داده می‌شود.
  • گروه سنی ۷ تا ۱۲ سال: آموزش‌های این گروه سنی شامل آموزش های پایه کسب وکار می شود. این گروه با قرار گرفتن در محیط‌های شبیه‌سازی و بازی و نقش‌آفرینی در کسب‌وکار، مفاهیم دنیای کسب‌وکار را درک می‌کنند و برای آن آماده می‌شوند. کودکانی که از نظر سنی در این دسته قرار دارند ولی آموزش‌های گروه یک را نگذرانده‌اند علاوه بر آموزش‌های این دوره، بطور ویژه تحت تاثیر آموزش برای بهبود ویژگی‌های کارافرینانه نیز قرار می گیرند.
  • گروه سنی ۱۳ تا ۱۸ سال:‌ این گروه سنی، اگر دوره‌های قبل را گذرانده باشند اکنون آمادگی لازم برای ورود به دنیای واقعی کسب‌وکار را پیدا کرده‌اند و کارپازل با فراهم کردن محیطی منطبق با علاقه‌مندی و استعداد‌هایشان، فرصت تجربه واقعی و حس خوب کسب درآمد را به انها می دهد. البته در این مسیر متخصصان کارپازل همراه آنها هستند.

کسانی که دوره‌های قبلی را نگذرانده‌اند و از همین سن وارد کارپازل بشوند نیز می‌توانند بطور ویژه آموزش‌های قبلی را دریافت کنند و به گروه سنی خودشان بپیوندند.

آیا هر کودکی به همه آموزش‌های کسب‌وکار و کارآفرینی نیاز دارد؟

بچه‌ها به طور طبیعی خلاق و کارآفرین هستند و از یادگیری درباره دنیای پیرامون خود لذت می‌برند. اداره یک کسب‌و‌کار به مهارت‌های مختلفی نیاز دارد و از بچه‌ها هم دقیقاً مانند صاحبان مشاغل، انتظار نمی‌رود که در همه چیز خوب باشند. بیشتر بچه‌ها واقعاً از ساخت محصولات و جنبه خلاق بازاریابی آن لذت می‌برند. هدف از آموزش‌های کارپازل، تجربه‌ای لذت بخش و با ارزش است که دانش و مهارت‌های دنیای واقعی را به بچه‌ها می آموزد و بعد از پایان آموزش احساس غرور و موفقیت را در آنها ایجاد می‌کند.

اگر سؤال شما در بین سؤالات بالا نبود چه؟

از قسمت «ارسال سؤال» سؤالات خود را از ما بپرسید.

از ما بپرسید

در صورت وجود سوال می‌توانید ابتدا در میان سوالات متداول دنبال پاسخ بگردید و اگر جواب سوالتان را پیدا نکردید، سوالاتتان را از ما بپرسید.

این را به اشتراک بگذارید