مجموعه آموزشی از حرف تا عمل

آموزش‌های ویژه پدرها و مادرها در کارپازل

مجموعه ورکشاپ‌های آموزشی «از حرف تا عمل» ویژه پدران و مادرانی طراحی شده  است که می‌خواهند در زندگی و آینده فرزندانشان تاثیرگذار باشند و آنها را به مسیر موفقیت هدایت کنند.

در این مجموعه ۳ ورکشاپ آموزشی با اولویت موضوعی برگزار خواهد شد تا پدر و مادرها شناخت بیشتری از نحوه ارتباط با فرزندانشان پیدا کنند و استعدادها و توانمندی آنها را از طریق انتخاب صحیح روش‌ها و موضوعات آموزشی کشف کنند. همه این‌ها پیش‌نیازی است که پدر و مادران را آماده می‌کند تا برای موفقیت کودکانشان به‌صورت صحیح هدفگذاری و برنامه‌ریزی کنند.

مجموعه آموزشی «از حرف تا عمل»، شامل ۳ ورکشاپ مجزا اما مکمل است:

۱. زبان ارتباطی کودکمان را کشف کنیم

شرط داشتن زندگی لذت‌بخش و رو به رشد برای کودکان این است که پدر و مادرها بدانند چطور با آنها ارتباط برقرار کنند. از آنجا که اولین تجربه‌های زندگی کودکان با پدر و مادرشان می گذرد، هر عمل و عکس‌العملی از طرف آنها می‌تواند در ذهن کودک الگویی بسازد که تا آخر عمر با او همراه شود.

به همین دلیل باید بدانیم کودکمان در یک ارتباط نیازمند چه چیزی است تا به‌صورت آگاهانه با او تعامل داشته باشیم.

ارتباط موثر با کودکان اعتماد آنها به والدین را افزایش می‌دهد و منجر به یادگیری الگوهای ارتباطی صحیح در آنها می‌شود که از دو بعد بسیار اهمیت دارد:

بنیان و اساس همه ارتباطات کودک در آینده خواهد بود؛
می تواند همه آینده او را تحت تاثیر قرار دهد.

۲. توانمندی و استعدادهای کودکمان را بشناسیم

اگر پدر و مادر توانایی‌های کودک را به‌طور واقع‌بینانه‌ای شناسایی کنند،‌ برای رشد و تربیت او برنامه‌ریزی بهتری خواهند داشت.

هر کودک یک فرد بی‌همتا است،‌ پس بهتر است برای تربیت او از روش‌ها و نسخه‌های آماده استفاده نکنیم و تنها براساس نیازهای خودش، برنامه تربیتی درستی را طراحی کنیم.

بعد از این کارگاه آموزشی یک روزه،‌ خواهید دید که برنامه‌ریزی آموزشی، تفریحی و تربیتی کودکتان چقدر برایتان راحت شده است.

محتوای این ورکشاپ به شما کمک می‌کند روش یادگیری موردعلاقه کودکتان را به‌درستی شناسایی کنید و برای انتخاب مسیر آموزشی او تصمیم درستی بگیرید. در واقع می‌توانید موضوعی را انتخاب کنید که کودکتان با علاقه و پشتکار آن را ادامه می‌دهد و به این ترتیب می‌توانید کودکی موفق پرورش دهید.

۳. مسیر موفقیت فرزندمان را طراحی کنیم

آینده جامعه‌ای که کودکان ما قرار است در آن به جوانانی موفق تبدیل شوند، تا حد زیادی به شرایط اقتصادی، ‌اجتماعی، زیست‌محیطی، سیاسی و… وابسته است. پس لازم است تصمیم‌گیری برای مسائل بزرگ زندگی مانند تصمیم برای تحصیل، ‌شغل، ازدواج و… به‌صورت هوشمندانه‌، با تفکری خلاقانه و با رویکرد حل مسئله انجام شود.

در دو ورکشاپ ابتدایی مجموعه آموزشی حرف تا عمل یاد می‌گیرید که چطور با کودکانتان ارتباطی مؤثر داشته باشید و چطور توانمندی‌ها و استعدادهای آنها را شناسایی کنید. سپس خواهید توانست آنها را در مسیر آموزشی درستی قرار دهید که به آن علاقه‌مند هستند و از ابزارهای مؤثر و مناسبی برای ادامه آن استفاده می‌کنند.

حالا در ورکشاپ سوم قرار است پیش‌نیازهایی را شناسایی کنید که لازم است به کودکانتان یاد دهید تا برای رویارویی با چالش‌ها، بحران‌ها و به‌طور کلی شرایط سخت تصمیم‌گیری در مسیر موفقیت آمادگی لازم را داشته باشند.

به این ترتیب شما در سال‌های آینده جوانی موفق را پرورش داده‌اید که طرز فکری منحصربه‌فرد و کارآفرینانه  دارد.

دوره‌های کودکان

سؤال یا نظراتتان را با ما در میان بگذارید

۷ + ۲ =

این را به اشتراک بگذارید