آذر ۲۹, ۱۳۹۹

۷ توصیه مهم وارن بافت درباره کارآفرینی، سرمایه‌گذاری، و موفقیت

توسط | دی ۱۱, ۱۳۹۹ | کارآفرینی و کسب‌وکار

۷ توصیه مهم وارن بافت درباره کارآفرینی، سرمایه‌گذاری، و موفقیت

توسط | دی ۱۱, ۱۳۹۹ | کارآفرینی و کسب‌وکار

آذر ۲۹, ۱۳۹۹

نقل قول های وارن بافت

وارن بافت، بزرگترین سرمایه‌دار دنیا، ارزش‌ها و معیارهای متفاوتی برای زندگی دارد. او بر اساس این قوانین و معیارها زندگی شخصی و حرفه‌ای خود را بنا کرده است. توصیه‌های او در زمینه زندگی، موفقیت، سرمایه‌گذاری برای همه به‌خصوص کارآفرینان بسیار کاربردی خواهد بود. در ادامه مقاله به معرفی نقل قول های وارن بافت می‌پردازیم.

برای آشنایی بیشتر با موضوع کارآفرینی می‌توانید به مقاله مهارت‌های کارآفرینی مراجعه کنید.

نقل قول های وارن بافت در زمینه زندگی و موفقیت

وارن بافت فردی است که روزانه بیش از ۵۰۰ صفحه کتاب می‌خواند و همیشه در حال یادگیری است. او همیشه وقت خود را صرف پیشرفت شخصی خود کرده است.

۱. به جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنید فکر کنید

نقل قول های وارن بافت

اگر جز ۱٪ از افراد خوش‌شانس جامعه هستید که همه چیز برای شما فراهم شده است؛ خوب و راحت زندگی می‌کنید. موفق شده‌اید و زندگی شادی دارید. شما باید به ۹۹٪ باقی مانده جامعه که این شرایط برای آن‌ها مهیا نبوده است کمک کنید. باید برای بهبود زندگی آن‌ها قدم مثبتی بردارید.

۲. با افراد درست معاشرت کنید

بهتر است با افرادی بهتر از خودتان معاشرت کنید. فردی را انتخاب کنید که اخلاقش بهتر از شما است و شما را نیز در این مسیر هدایت می‌کند.

۳. مهم این است که اثر خوبی از خود به‌جای بگذارید

اگر در زندگی به سن من برسید و کسی از شما به‌عنوان یک انسان خوب یاد نمی‌کند، فاجعه است. مهم نیست چه‌قدر پول در حساب خود ذخیره کرده‌اید. مهم این است که از خود نام خوبی به‌جای بگذارید.

هنگامی که به سن من برسید، موفقیت‌هایتان را بر اساس تعداد آدم‌هایی می‌سنجید که در زندگی به شما علاقه دارند. نه هیچ چیز دیگر!

۴. اعتماد به دیگران

صداقت هدیه بسیار گران قیمتی است. آن را نباید از افراد بی‌ارزش انتظار داشته باشید.

به عبارت دیگر، این نقل قول های وارن بافت ریشه در نوع اعتماد و نحوه اعتماد کردن به دیگران را گوشزد می‌کند. به نظر او بیشتر مشاوره‌های مالی که توسط تحلیل‌گران سهام و بورس ارائه می‌شود کامل نیست. یعنی آن‌ها اغلب فوت کوزه‌گری را به شما نمی‌گویند و آن را پنهان می‌کنند. بنابراین، دقت کنید، مسائل را به درستی تحلیل کنید تا موفق شوید.

۵. بر روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید

بر روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید

بهترین کاری که هر فرد می‌تواند برای خودش انجام دهد، این است که بر روی خودش سرمایه‌گذاری کند.

هرچه بیشتر فکر کنید و بخوانید و خود و توانایی‌هایتان را بشناسید، بهتر می‌توانید روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید. درنتیجه، به فرد موفقی تبدیل شوید.

نقل قول های وارن بافت در زمینه کارآفرینی و سرمایه‌گذاری

وارن بافت باور دارد که شما نباید اساسا فرد باهوشی باشید تا بتوانید سرمایه‌دار موفقی شوید. اما، او داشتن  آگاهی و ذهنیت قوی را لازمه موفقیت می‌داند. از نظر او داشتن صبر و خلق خوب مهم‌تر از داشتن IQ بالا است.

۱. نقل قول طلایی وارن بافت

قانون شماره ۱، هرگز پولتان را از دست ندهید. قانون شماره ۲، هرگز قانون شماره یک را از یاد نبرید.

وارن بافت نیز مانند بسیاری از افراد موفق دیگر چون ایلان ماسک و استیو جابز بارها طعم شکست را چشیده‌ است. بارها تمام ثروتش را از دست داده است. اما، چرا او این قانون را مطرح کرده است؟

منظور او از بیان این سخن این است که هنگامی که می‌خواهید برای سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرید. طوری تصمیم بگیرید که حفظ سرمایه بالاترین اولویت شما باشد.

۲. منطقی عمل کنید

به‌خاطر داشته باشید که بازار سهام همیشه جنون آمیز است.

بازار سهام همیشه با کوچکترین خبر در دنیا دچار نوسان می‌شود. مهم این است که در این دام نیفتید. کار خودتان را بکنید و روی اهدافتان تمرکز کنید. منطقی عمل کنید!

این یکی از نقل قول های وارن بافت است که انسان را به تعادل در زندگی و عقلانی عمل کردن دعوت می‌کند.

۳. ممکن است بازار بعضی چیزها را اشتباه ارزیابی کند

نقل قول های وارن بافت

هزینه چیزی است که شما پرداخت می‌کنید. ارزش چیزی است که به‌دست می‌آورید.

به بیانی دیگر، این نقل قول های وارن بافت توجه افراد را به سمت تصیم‌های بلندمدت سوق می‌دهد. اینکه با تغییر قیمت‌ها و نوسانان‌های کوتاه مدت دچار تردید و تزلزل نشوید. درعوض، بر ارزش سرمایه‌ای که دارید تمرکز کنید.

۴. کلید اصلی بازده بالا با ریسک کم است

ریسک کردن زمانی رخ می‌دهد که شما ندانید چه کاری می‌خواهید انجام دهید.

پیام نقل قول های وارن بافت کاملا واضح و روشن هستند. اما، معمولا به دست فراموشی سپرده می‌شوند. چرا که ذاتا، انسان بعد از گذشت از سختی‌ها و موفق شدن فراموش می‌کند که برای حفظ موفقیت همچنان باید درست عمل کند. در ادامه همین بحث او معتقد است که:

هرگز در کاری که سر رشته‌ای ندارید سرمایه‌گذاری نکنید.

پس از موفق شدن معمولا انسان‌ها مشتاق می‌شوند در عرصه‌های دیگر نیز سرمایه‌گذاری کنند. کارهای بیشتری انجام دهند و در هر حرفه و صنعتی ورود کنند. یعنی وسوسه اینکه اگر در یک زمینه خوب عمل کردید، پس می‌توانید بازار کار بعدی را نیز خوب تجزیه و تحلیل کنید. ایده درستی نیست و بهتر است آن را فراموش کنید.

اگر خواستید قدم بزرگی در این زمینه بردارید، ابتدا آگاهی و سوادتان را در آن زمینه افزایش دهید. سپس اقدام کنید.

۵. هنگام سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت صبور باشید و درست عمل کنید

نمی‌توانید یک نوزاد را با باردارشدن ۹ زن در عرض یک ماه بدنیا بیاورید!

به این معنی که بعضی چیزها زمان می‌برد و نمی‌توان برای به‌ثمر نشستن آن عجله کرد.

۶. کارهای هوشمندانه انجام دهید

وارن بافت نه تنها یک سرمایه‌گذار بسیار بزرگ است، بلکه او از فرایند خرید و ذخیره نیز حمایت می‌کند. او می‌گوید:

اگر امروز افرادی در زیر سایه درختان در آسایش و آرامش وقت می‌گذرانند. به این دلیل است که کسی سال‌ها قبل این درخت‌ها را کاشته است.

این یکی از بهترین نقل قول های وارن بافت در حوزه سرمایه‌گذاری بلند مدت است. یعنی، آسایش امروز مدیون تلاش و سرمایه‌گذاری دیروز است. خرید سهام بزرگ در دراز مدت هوشمندانه‌ترین راه برای سرمایه‌گذاری و تضمین آینده است.

۷. سرمایه‌گذاری بلند مدت

نقل قول های وارن بافت

اگر نمی‌خواهید سهامی را برای ۱۰ سال برای خود نگه دارید، اصلا به خرید آن فکر نکنید.

سرمایه‌گذاری کردن با معامله کردن فرق دارد و کلا هدف کاملا متفاوتی نیز دارد. هنگامی که معامله‌ای به خوبی انجام می‌شود، یعنی شما ریسک انجام کاری را برای مدت کوتاهی و به‌منظور سوددهی پذیرفته‌اید. اما، سرمایه‌گذاری به‌حداقل رساندن ریسک و افزایش سرمایه در طولانی مدت است.

هنگام خرید سهام به‌گونه‌ای عمل کنید که گویی می‌خواهید خانه بخرید. یعنی ابتدا درک کنید که چه سهامی را می‌خواهید بخرید و آن را دوست داشته باشید. به‌نحوی که حتی اگر بازار اوضاع خوبی نداشت، از داشتن آن سهام راضی باشید.

نتایج سالانه را خیلی جدی نگیرید و تنها به آن بسنده نکنید. درعوض، روی میانگین عملکرد ۴ یا ۵ ساله تمرکز کنید.

من هرگز سعی نکرده‌ام از بورس درآمدی داشته باشم. معمولا با این فرضیه وارد عمل می‌شوم؛ ممکن است فردا بورس تعطیل شود و مثلا بعد از ۵ سال دوباره راه‌اندازی شود!

اگر تجارتی خوب عمل کند و خوب پیش رود، این بورس است که به‌دنبال او است.

زمانی که موفق عمل کنید، شما به‌دنبال جذب شرکت‌ها، سرمایه‌گذارها و مانند آن نمی‌روید. بلکه، آن‌ها هستند که به‌دنبال شما می‌گردند تا با شما همکاری کنند.

برچسب‌ها:

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان

مقالات مرتبط

کمک به نوجوان در یافتن شغل | والدین چگونه می‌توانند به نوجوان در پیدا کردن شغل کمک کنند؟

کمک به نوجوان در یافتن شغل | والدین چگونه می‌توانند به نوجوان در پیدا کردن شغل کمک کنند؟

کمک به نوجوان در یافتن شغل، اهمیت زیادی در دستیابی فرزندتان به تجربه‌های ارزشمند دارد که در این مورد لازم است چند نکته مهم را در نظر بگیرید.

از ما با خبر باشید

عضویت در خبرنامه کارپازل

با عضویت در خبرنامه کارپازل از آخرین اخبار ما مطلع باشید.

کارپازل را دنبال کنید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

این را به اشتراک بگذارید